Ohlédnutí za MČR žactva a MČR dorostu a juniorů

Červen byl ve znamení mistrovských závodů. Ostartovalo to Mistrovství oblasti Labe, kde si pro medailové příčky dojela nepárová čtyřka juniorek: společenství Mělník, Neratovice a Brandýs s Petrou Neubergovou, dvojskif mladších žáků (Hladík, Hřiba), párová čtyřka starších žákyň (Burešová, Vaněčková, Trnková, Syrůčková, Mikeš), skif mladších žáků (Hladík), dvojskif žaček starších třináctiletých (Fialová, Dashko), dvojskif žaček starších (Trnková, Syrůčková), dvojka juniorek (Neubergová a společenství z Neratovic) a nepárová osma juniorek (Neubergová a společenství z Neratovic, Mělníku, Děčína a Lysé).

O dva týdny později bojovali naši žáci na MČR žactva, z důvodu velkého horka však byly některé závody odloženy a závodníci je dojeli v září. Nakonec se do finále A probojovala Markéta Burešová (1x žkys – 4. místo), Kristýna Klepišová a společenství z Pardubic (4x žkym – 6. místo), Anita Syrůčková, Eliška Trnková, Šarlota Vaněčková, Markéta Burešová a kormidelník Jakub Mikeš (4x žkys – 2. místo), Anita Syrůčková a Eliška Trnková (2x žkys – 2. místo) a na závěr dne se Lukáš Hladík stal mister ČR na skifu v kategorii mladších žáků pro rok 2022.

Posledními červnovými závody pak bylo MČR dorostu a juniorů, kde si do finále A dojela Petra Neubergová na nepárové čtyřce juniorek (4. místo), nepárové osmě juniorek (4. místo) a párové čtyřce juniorek (5. místo) a dorostenci Doležel, Náhlovský, Hladík a Dřevo na párové čtyřce dorostenců (6. místo).