Mistrovství oblasti Labe a MČR

Červen byl pro veslaře ve znamení mistrovstvích v Račicích. Nejprve jsme závodili 10. a 11. června na Mistrovství oblasti Labe, za dva týdny na to (23. – 25. 6.) proběhlo MČR žactva a další víkend (31. 6. – 2. 7.) MČR dorostu, juniorů a seniorů.

Mistrovství oblasti Labe

Pro titul na Mistrovství oblasti Labe si dojely následující posádky: v kategorii starších žáků třináctiletých se stal Lukáš Hladík mistrem oblasti Labe, v kategorii párových čtyřek dorostenek se staly vicemistryněmi oblasti Labe Burešová Markéta, Vaněčková Šarlota, Trnková Eliška a Syrůčková Anita, která si spolu s Eliškou dojela také pro titul vicemystrině oblasti Labe v kategorii dvojskifu dorostenek. Pro mediali za třetí místo si dojela dorostenecká párovka Klepiš Štěpán, Herman Šimon, Náhlovský Jáchym a Dřevo Tomáš. Bez medaile, ale ve finále A si pak zazávodily posádky: párová čtyřka starších žákyň (Burešová Anna, Dashko Darja, Fialová Nela, Klepišová Kristýna a na kormidle Majerová Robyn) – 5. místo, párová čtyřka mladších žáků (Vaněček Adam, Renza Vojtěch, Saifrt Matteo, Ševčík Vít a na kormidle Majerová Robyn) – 6 místo, skif dorostenek (Burešová Markéta) – 5. místo, dvojskif dorostenců (Herman Šimon, Dřevo Tomáš) – 4. místo a skif mladších žáků (Ševčík Vít) – 6. místo.

Mistrovství České republiky

Na Mistorovství České republiky zazářil Lukáš Hladík, který si na skifu dojel pro titul vicemistra ČR v kategorii starších žáků. Stejný titul pak získalo společenství Brandýs – Neratovice na osmě dorostenek ve složení Trnková Eliška, Vaněčková Šarlota, Svobodová Karolína, Mikysková Šárka, Burešová Markéta, Minaříková Natálie, Vojnová Tereza, Syrůčková Anita a na kormidle Dočekal Šimon. Do finále A se pak také probojovala mixovaná osma starších žáků a žákyň, která si dojela pro 6. místo. Skvělé výsledky ale předvedly také posádky ve finále B. Dorostenci na párové čtyřce a dvojskifu si dojeli pro 1. místo a skončili tak na celkovém 7. místě.

Děkujeme všem závodníkům za reprezantaci klubu a gratulujeme k úspěchům.

Fotogalerie z Račic (foto: p. Ševčík a Ondřej Kroutil):